07/05/19 - 14:30h

MADRID: Vavrinka protiv Pelje u drugom kolu

Švajcarski teniser Stanislas Vavrinka uspešno je startovao na Mastersu u Madridu.

Trenutno 34. igrač planete je u prvoj rundi takmičenja nakon 65 minuta igre savladao Francuza Pjer-Ug Erbera sa 2:0 u setovima.

Tokom celog susreta bio je ubedljiv. U prvom setu je napravio dva brejka, dok je u drugom jednom oduzeo servis protivniku i slavio rezultatom od 6:2, 6:2. Naredni protivnik mu je Argentinac Gvido Pelja.

Pelja je na startu bio bolji od 12. nosioca, Danila Medvedeva iz Rusije. On je plasman u drugo kolo obezbedio sa 2:1, po setovima 6:1, 1:6, 6:3 u duelu koji je trajao sat i 45 minuta.

U dalje takmičenje plasirali su se i Hubert Hurkaš iz Poljske i Mađar Marton Fučovič

Hurkaš je u 60 minuta nadigrao Aleksa De Minaura rezultatom od 6:3, 6:4, a u narednom kolu čeka boljeg iz duela Borne Ćorića i Lukasa Puija.

Fučovič je eliminisao Belgijanca Davida Gofana. U meču koji je trajao sat i 42 minuta, on je slavio u dva seta sa 6:4, 7:5. Sledeći protivnik mu je Gael Monfis.

• Federer – Gaske

Teme:   Danil Medvedev, Marton Fučovič, Masters, Masters u Madridu, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Turniri, Vesti