08/05/19 - 17:38h

MADRID: Osaka se plasirala u četvrtfinale

Japanka Naomi Osaka ostvarila je plasman u četvrfinale WTA Premijer turnira u Madridu.

Prva teniserka sveta je u dva seta nadigrala Beoruskinju Aliaksandru Sasnovič nakon sata i 25 minuta provedenih na terenu.

Naomi je u oba dela igre dva puta oduzela servis protivnici i pretrpela jedan brejk u drugom setu, da bi meč privela kraju rezultatom od 6:2, 6:3. U narednoj rundi sastaće se sa Belindom Benčić.

Belinda, 18. igračica WTA liste, u osmini finala je bila ubedljiva u duelu sa Katerinom Kozlovom. Švajcarkinja je ispustila samo dva gema i slavila reziltatom od 6:0, 6:2 nakon 65 minuta.

U dalji tog takmičenja plasirala se i Ešli Barti.

Australijska teniserka je sa 2:1 u setovima dobila Juliju Putincevu iz Kazahstana. U susretu koji je trajao dva sata, Putinceva je prvi set osvojila sa 6:4, ali je Barti napravila preokret i sa ubedljivih 6:1, 6:2 ostvarila pobedu. Sledeći meč igra protiv Rumunke Simone Halep.

• Garsija – Kvitova

Teme:   Belinda Benčić, Ešli Barti, Masters, Masters u Madridu, Naomi Osaka, Teniserke, Turniri, Vesti