02/05/16 - 20:26h

Madrid: Novi brodolom Ane Ivanović

Srpska teniserka Ana Ivanović doživela je težak poraz u drugom kolu tunira u Madridu. Bolja od nje bila je Amerikanka Luisa Čiriko nakon preokreta – 5:7, 6:1, 6:3, nakon dva sata i sedam minuta igre.

A. ivanović713
L. Čiriko566

Ana Ivanovic, Getty Images

Ana Ivanović

Najbolje plasirana srpska teniserka pružila još jednu bledu partiju, ali ovoga puta nije uspela da izbegne poraz. Nakon jučerašnje tesne pobede nad Čehinjom Sinijakovom, Ana je izgubila od 130. teniserke sveta.

19-godišnja Amerikanka Čiriko će u trećem kolu Madrida igrati protiv petog nosioca, Čehinje Petre Kvitove.

Ana je bila na korak od gubitka prvog seta, njena protivnica je vodila sa 5:3, a pri rezultatu 5:4 imala je i set loptu.

Srpkinja je ipak uspela da se izvuče i osvoji prvi set, tako što je upisala na svoj konto četiri gema u nizu.

Ipak, Ivanovićeva je doživela debakl u nastavku, bila je nemoćna u drugom setu, ali je u trećem najavila pobedu povevši 2:0. Međutim, Čiriko se nije predala, brzo je vratila brejk, te nošena podrškom s tribina stigla do najveće pobede u karijeri.