Madrid: Kirjos bolji od Vavrinke!

Autor prvog većeg iznenađenja na Mastersu u Madridu je Nik Kirjos.

Nik Kirijos

Nik Kirijos

U drugom kolu Mastersa u Madridu, Nik Kirjos je eliminisao četvrtog nosioca Stanislasa Vavrinku pobedom od 7:6 (7), 7:6 (2).

Mladi Australijanac je ostvario drugu pobedu protiv najboljeg švajcarskog sportiste u četvrtom međusobnom duelu, i obezbedio plasman u treće kolo, gde će čekati pobednika duela Kuevas – Monfis.

Vavrinki su se obile o glavu propuštene prilike u prvom setu. Propustio je četiri brejk lopte – dve u četvrtom i dve u osmom gemu, što je Kirjos kaznio u taj-brejku, iskoristivši drugu set loptu za 9:7.

Ispostavilo se da je Australijanac pobedio velikog protivnika a da nijednom nije bio ni blizu oduzimanju servisa rivala. U drugom setu su oba servera bila više nego sigurna.

Vavrinka je poveo sa 2:1 u 13. gemu drugog seta, da bi mladi Kirjos završio posao serijom od šest poena za redom.

kirjos vavrinka statistika

Ranije danas, Tomaš Berdih nije imao problema sa Istominom – 6:3, 6:3, dok je Bautista Agut u tesnom španskom okršaju nadjačao Felisijana lopeza – 6:3, 5.7, 7:5.