03/05/21 - 12:46h

MADRID: Kecmanović poražen u prvom kolu

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je u prvom kolu Masters turnira u Madridu.

M. Kecmanović46
Dž. Izner67

Bolji od Miomira bio je Amerikanac Džon Izner.

U duelu koji je trajao 82 minuta, 39. igrač planete slavio je sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (8:6).

U prvom setu nije bilo prilike za brejk ni sa jedne strane sve do samog kraja kada je Izner realizovao drugu brejk, a ujedno i set loptu.

Prvu šansu za brejk srpski teniser imao je tek u 10. gemu drugog seta, ali je propustio četiri brejk lopte, a ovaj deo meča završen je produžetkom u kome je Amerikanac iskoristio prvu meč loptu.

Njegov naredni rival biće pobednik duela BautistaČekinato.

Masters turnir u Madridu igra se za nagradni fond od 2,614,465 evra. Za prvog nosioca postavljen je domaći teniser Rafael Nadal, dok šampion iz 2019. godine Novak Đoković neće braniti titulu. Prošle sezone takmičenje zbog koronavirusa nije bilo održano.

Teme:   Džon Izner, Masters u Madridu, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti