MADRID: Kecmanović ispao posle velike borbe

M. Kecmanović674
K. Garin766

Source: Getty Images AsiaPac

Bolji od njega bio je Čileanac Kristijan Garin, trenutno 73. igrač planete.

U meču koji je trajao dva sata i 41 minut Garin je do pobede došao sa 2:1 u setovima – 7:6 (7:3), 6:7 (7:5), 6:4.

Vodili su veliku borbu, u prvom setu obojica su napravili po brejk, a u desetom gemu Kecmanović je propustio dve prilike da završi set, pa ga je u taj-brejku Garin rešio u svoju korist. Prvih dvanaest gemova druge deonice prošlo je bez brejkova, pa je i ovaj ddeo susreta završen u taj-brejku. Kecmanović je odigrao bolje u ključnim momentima, što je rezultiralo izjednačenjem u setovima.

U odlučujućem setu Garin je iskoristio jedinu priliku koju je imao da rivalu oduzme servis, a to ga je odvelo i do završetka ovog duela.