08/05/19 - 23:05h

MADRID: Ferer odigrao poslednji profesionalni meč, poražen od Zvereva

Španski teniser David Ferer poražen je u drugom kolu Mastersa u Madridu i time odigrao poslednji meč u svojoj profesionalnoj karijeri.

Ferera je nadigrao nemački igrač Aleksandar Zverev sa 2:0 u setovima.

U prvom setu David je prvi napravio brejk i vodio sa 4:1, ali je Saša napravio preokret. Oduzeo je protivniku dva servisa i set rešio u svoju korist sa 6:4. U drugom delu igre Zverev je ispustio samo jedan gem, napravio tri brejka i sa ubedljivih 6:1 dobio ovaj duel.

Naredni protivnik mu je Hubert Hurkaš.

37-godišnji Ferer je u svojoj karijeri osvojio 27 ATP titula. Najbolji rang mu je treće mesto na ATP listi.

U dalje takmičenja plasirao se u Grk Stefanos Cicipas. Deveti igrač planete je nakon 78 minuta nadigrao Adriana Manarina iz Francuske rezultatom od 6:2, 7:5.

• Ferer – Zverev 0:2

Teme:   Aleksandar Zverev, David Ferer, Masters, Masters u Madridu, Teniseri, Turniri, Vesti