09/05/18 - 20:58h

MADRID: Ćorić ispustio samo dva gema, prošao i Švarcman

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u osminu finala Masters turnira u Madridu.

Source: Harry How/Getty Images

35. igrač sveta je nakon 70 minuta savladao Jana-Lenarda Štrufa iz Nemačke. Hrvat je ceo meč bio dominanatan. U prvom setu nije ispustio nijedan gem, dok u drugom nije uspeo da osvoji samo dva, pa je duel završio ubedljivim rezultatom od 6:0, 6:2. Njegov naredni protivnik biće bolji iz meča DelbonisTim.

U naredno kolo plasirao se i Dijego Sebastijan Švarcman iz Argentine. 16. teniser na ATP listi trijumfovao je nad Špancem Felisijanom Lopezom u susretu koji je trajao dva sata i 25 minuta. Argentinac je slavio nakon tri odigrana seta rezultatom od 7:5, 2:6, 6:2. U osmini finala susreće se sa prvim nosiocem na turniru, Rafaelom Nadalom.

U još jednom špansko-agrentinskom duelu bolji je bio Argentinac. Leonardo Majer je savladao Fernanda Verdasku sa 2:0 u setovima – 6:2, 6:1. On će sledeći meč igrati sa pobednikom susreta između Jevgenija Donskoja i Aleksandra Zvereva.