05/05/22 - 23:23h

MADRID: Alkaraz zakazao duel sa Nadalom

Domaći teniser Karlos Alkaraz plasirao se u četvrtfinale Masters turnira u Madridu.

Sedmi favorit turnira je baš na svoj 19. rođendan slavio u duelu sa Kameronom Norijem nakon dva sata i 41 minuta igre rezultatom 6:4, 6:7 (4:7), 6:3.

U prvom setu realizovao je dve brejk lopte, a njegov rival je vratio jedan servis.

U drugom setu obojica su realizovali svoju jedinu brejk loptu, da bi u produžetku Nori prvom setom loptom izborio izjednačenje.

Alkaraz je odlučujuću deonicu meča dobio uz dva brejka prednosti.

U borbi za polufinale on će se sastati sa svojim proslavljenim sunarodnikom Rafaelom Nadalom. Njih dvojica i prošle godine su odigrali međusobni duel u Madridu, a pobedu je odneo Nadal.