Loš start brzo prevaziđen: Kecmanović u 2. kolu Australijan opena!

Mini preokret Kecmanovića za prvu grend slem pobedu u 2024.

N. Đoković6476
A. Popirin3663

Nakon dva sata i 40 minuta tenisa, srpski teniser Miomir Kecmanović pobedio je Japanca Josukea Vatanukija sa 4:6, 7:5, 6:3, 6:4, i plasirao se u 2. kolo Australijan opena, gde će rekete ukrstiti sa pobednikom duela Jan Lenard Štruf – Rinki Hiđikata.

U petom okršaju sa vršnjakom i trenutno 102. igračem sveta, Kecmanović je ostvario četvrtu pobedu.

Ali, početak meča na terenu broj 14 nije nagovestio takav ishod. Prvi set bio je prilično miran, odlučio ga je brejk Japanca u sedmom gemu. Miomir nijednom nije uspeo da ugrozi protivnički servis.

Tačnije, to mu nije pošlo za rukom do samog finiša druge deonice, kada je, pri vođstvu od 6:5, iskoristio brejk/set loptu za izjednačenje.

Taj trenutak prelomio je meč – Srbin nastavio u trećem setu tamo gde je stao u drugom i vrlo brzo, u četvrtom gemu oduzeo je servis protivniku. Nije mu bilo lako da sačuva tu prednost, pošto se u dva od naredna tri gema, susretao sa brejk loptom.

Četvrti set nije baš najbolje započeo, pretrpeo je brejk u drugom gemu, ali je brzo uzvratio istom merom – i to duplo. Vratio je izgubljeno, a onda u petom gemu napravio još jedan brejk, potvrdio ga i napravio seriju od četiri gema. Vatanuki je uspeo da je prekine, ali ne i da izbegne novi poraz od 60. tenisera planete.

Kecmanovićev nabolji rezultat na Australijan openu je osmina finala 2022. Eventualni rival u 3. kolu mogao bi mu biti Tomi Pol, a u osmini finala Karlos Alkaras.

Podsetimo i da Miomir prošle godine nije imao nijedan grend slem trijumf, tako da ovaj početak svakako obećava!

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri