Nikola Milojević plasirao se u polufinale čelendž turnira u češkom Liberecu.

N. Milojević716
V. Veseli662

Nikola je u četvrfinalu savladao domaćeg tenisera Jiržija Veselog, 135. na svetskoj rang listi.

U duelu koji je trajao nešto više od dva sata, 180. igrač planete bio je bolji sa 2:1 u setovima.

Srpski predstavnik je u prvom set izgubio dva servisa, ali je oba uspeo da vrati, a ovaj deo susreta završen je nakon produžetka sa 7:2 u njegovu korist.

U drugom setu ubedljiv je bio Veseli. On je u dva navrata napravio brejk i rezultatom od 6:1 došao do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem delu meča Nikola se vratio u igru. Nakon propuštene šanse da oduzme servis Čehu, a zatim spašene dve brejk lopte, uspeva da dođe do brejka. Pred kraj seta još jednom oduzima servis rivalu i sa 6:2 u gemovima ostvaruje pobedu.

Njegov protivnik za ulazak u finale je još jedan domaći teniser, Pavel Nejedli.

Drugi polufinalni par su Tomas Mahak i Rodžerio Dutra Silva.

Teme:   Nikola Milojević, Teniseri, Turniri, Vesti