Lejver kup: Agasi izostavio južnoameričke talente, Srbin i Španac pod znakom pitanja
Selektor Tima sveta za predstojeći Lejver kup, Andre Agasi, objavio je spisak igrača, ali je njegov izbor izazvao polemiku zbog potpunog odsustva tenisera iz Južne Amerike, dok su nastupi nekih od najvećih zvezda i dalje neizvesni.
Andre Agasi, predvodeći Tim sveta na Lejver kupu u Londonu, kompletirao je svoj tim za takmičenje koje se održava od 25. do 27. septembra. Poslednja dva imena koja su se pridružila selekciji su Amerikanci Tomi Pol i Lerner Tijen. Njima će se pridružiti sunarodnici Ben Šelton i Tejlor Fric, Australijanac Aleks de Minor, kao i debitant iz Kazahstana, Aleksander Bublik.
Međutim, ovaj izbor je izazvao iznenađenje jer na spisku nema nijednog tenisera iz Južne Amerike. Posebno se ističu imena Fransiska Serundola, koji je nedavno osvojio ATP 500 turnir u Kvinsu pobedivši upravo Pola, i mladog Žoaa Fonseke, koji je na Rolan Garosu pokazao izuzetan potencijal, uključujući i pobedu nad Novakom Đokovićem.
S obzirom na to da Lejver kup tradicionalno okuplja igrače sa svih kontinenata, ovakav sastav Tima sveta, sa čak četvoricom Amerikanaca, postavlja pitanje kriterijuma selektora. Iako nije isključeno da su Serundolo i Fonseka odbili poziv, malo je verovatno da su obojica propustili priliku za učešće na ovom popularnom egzibicionom turniru.
Hoće li Međedović napraviti iznenađenje na Kvinsu?
Hoće li Međedović napraviti iznenađenje na Kvinsu?
Sa druge strane, selektor Tima Evrope, Janik Noa, još uvek nije kompletirao svoj tim, a nedostaju mu dva igrača. Na spisku su za sada Karlos Alkaras, Aleksander Zverev, Flavio Koboli i Jakub Menšik. Nastup Alkarasa je pod velikim znakom pitanja zbog povrede koja ga je od aprila udaljila sa terena.
Organizatori bi svakako voleli da vide u evropskom timu italijanskog asa Janika Sinera i našeg šampiona Novaka Đokovića. Međutim, Siner je ranije izbegavao Lejver kup kako bi se odmorio pred US Open, dok je Đoković poslednji put učestvovao pre četiri godine, na oproštaju Rodžera Federera. S obzirom na Novakov raspored i fazu karijere, njegovo učešće je takođe neizvesno.
Naredno izdanje Lejver kupa održaće se u Los Anđelesu od 24. do 26. septembra 2027. godine.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: Andre Agasi, April, ATP, ATP 500, Rolan Garos, Selektor, US Open, Vesti








Komentari