22/02/15 - 12:10h

Laslo Đere bez glavnog žreba u Dubaiju

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u glavni žreb ATP turnira u Dubaiju! Bolji od našeg tenisra bio je Francuz Lukas Pui rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (3:7), 6:3, 6:2, nakon dva sata i 3 minuta tenisa. Đere je juče ostvario pobedu karijere nad Jirgenom Melcerom, ali je danas ipak poražen od 5. favorita kvalifikacija.

L. Đere732
L. Pui666
Laslo Djere

Laslo Djere

Duel je odlično počeo za mladog Srbina koji je napravio brejk u drugom gemu, došao do prednosti od 2:0, ali je Francuz već u sledećem gemu napravio ribrejk, a potom došao do izjednačenja – 2:2. U daljem toku meča brejkova nije bilo, pa je pobednik odlučen u “trinaestom gemu”. U taj-brejku bolje se snašao Laslo Đere i nakon izjednačenja 3:3 osvojio narednih četri poena za 7:3 i konačnih 7:6 u taj-brejku.

Nakon osvojenog prvog perioda Srbin je odlično startovao i u drugom setu napravivši brejk u trećem gemu, a posle ga i potvrdivši za velikih 3:1. Međutim, od tada kao da se raspala igra mladog tenisera. Francuz je prvo napravio brejk u šestom gemu, za izjednačenje na 3:3, a potom je u u osmom gemu novim brejkom preokrenuo rezultat na 5:3. U sledećem gemu Lukas Pui je rutinski servirao i osvojio drugi set rezultatom 6:3.

Treći set počeo je preokretima i razmenom brejkova, te je nakon tri gema Francuz vodio sa 2:1, a potom je tek u četvrtom gemu došlo do materijalizacije brejka, kada je Pui povećao prednost na 3:1. U nastavku seta Lukas Pui je još jednom oduzeo servis Laslu Đereu, došao do prednosti od 5:2, a potom svojim servisima došao do meč lopti, ali je tek iskoristivši četvrtu postavio konačnih 6:2 u trećem setu.

Turnir iz serije 500 u Dubaiju igra se za nagradni fond od dva i po miliona dolara.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti