15/01/14 - 11:00h

Lak posao za Novaka

Srpski as je zabeležio još jednu maksimalnu pobedu. Ovoga put je u okviru drugog kola Australijan Opena stradao Argentinac Leonard Majer sa 3:0, o setovim 6:0, 6:4, 6:4.

Sat i 47 minuta bilo je dovoljno Đokoviću za trijumf. iskoristio je pet od šest brejk lopti, dok njegov rival ni jednom nije imao šansu da oduzme protivnički servis. Svoj prvi gem Argentinac je osvojio tek posle osam početnih Đokovića. Prelako je Nole dobio prvi set, a već na startu drugog je napravio brejk i poveo sa 2:0.

Do kraja drugog seta oba protivnika su čuvala svoj servis bez većih problema, tako da je drugi teniser Sveta bez puno muke poveo sa 2:0 u setovima.

Treći set je bio najteži za branioca titule. Uspevao je Majer da dobrim servisima održi korak sve do rezultata 4:4. Đoković tada ipak uspeva da napravi brejk. Iskoristio je zatim drugu meč loptu i brzo završio posao, što je bitno s obzirom na ogromne vrućine koje vladaju u Australiji.

Đoković će u trećem kolu igrati protiv Uzbekistanca Istomina, koji je sa 3:1 bio bolji od Tursunova. U sva tri dosadašnja njihova duela Đoković je slavio.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2014, Drugo Kolo, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Vesti