21/10/14 - 17:06h

Lajović u drugom kolu turnira u Valensiji

Srpski teniser Duašn Lajović plasirao se u drugo kolo turnira u Valensiji. Srbin je u prvoj rundi savldao Žoaa Sousu iz Portugala rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:6 (10:8) nakon 92 minuta igre. Lajović će u drugoj rundi imati znantno težeg protivnika jer će se sastati sa pobednikom duela Tomaš Berdih – Pablo Anduhar.

D. Lajović67
Ž. Sousa36
Dusan Lajovic, photo by TenisUzivo.com

Teniser iz Srbije je sjajno započeo meč i već u trećem gemu napravio brejk, koji je potom i potvrdio za velikih 3:1 na samom startu meča. U nastavku seta teniseri su dobro servirali, a onda je u devetom gemu Dušan Lajović ponovo napravio pritisak na servis Portugalca, to je urdilo plodom i napravljen je novi brejk za konačnih 6:3 u prvom setu.

Drugi set počeo je dobrim servisima sa obe strane, pa brejkova nijbe bilo sve do poslednja dva gema. Prvo je u jedanaestom Žoa Sousa odzeo servis Srbinu, da bi potom Lajović uzvratio i odveo drugi set u taj-brejk. U “trinaestom gemu” videli smo izjednačenu igru sa puno preokreta, a Dušan Lajović je iskorstio tek treću meč loptu za konačnih 10:8 u taj-brejku drugog seta.

Dušan Lajović će se u drugom kolu turnira u Španiji sastati sa pobednikom duela u kome se sastaju Čeh Tomaš Berdih i Španac Pablo Anduhar.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Valensiji, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti