05/02/15 - 23:09h

Lajović u četvrtfinalu turnira u Ekvadoru!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u ekvadorskom gradu Kitu. Srbin je u drugom kolu turnira savladao Čileanca Nikolasa Žarija rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 3:6, 6:3 nakon jednog sata i 39 minuta igre. Dušan će se u borbi za polufinale boriti sa prvim nosiocem Felisijanom Lopezom.

D. Lajović636
N. Žari463
Dusan Lajovic, photo by TenisUzivo.com

Duel je počeo bolje za tensiera iz Srbije koji je u trećem gemu napravio brejk, a onda stečenu prednost održavao do kraja seta. U daljem toku prvog dela igre nije bilo ni prilika za oduzimanje servisa ni na jednoj ni na drugoj strani, pa je Dušan Lajović rešio prvi set u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom setu Čileanac bolje kreće, pravi brejk za 3:1, potvrđuje ga za 4:1 i održava stečenu prednost. U daljem toku Lajović je pokušao da se vrati nije uspeo, a Nikolas Žari je poravnao rezultat na 1:1 osvojivši set rezultatom 6:3.

Treći set bio je kao i prethodna dva. Sve se rešilo u prvim gemovima. Dušan Lajović je u drugom gemu oduzeo servis rivalu, zatim materijalizovao stečeno i došao do velikih i ipostaviće se nedostižnih 3:0. U nastavku seta Srbin je dobro servirao, sačuvao prednost i osvojio set rezultatom 6:3.

Dušan Lajović će se u četvrtfinalu sastati sa Špancem Felisijanom Lopezom, koji je prvi nosioc na turniru u Kitu.

Teme:   ATP, ATP 250, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti