07/10/14 - 09:38h

Lajović startovao pobedom u Taškentu

Srpski teniser Dušan Lajović dobro je započeo čelendžer u Taškentu. Turnir na kome je prvi favorit Srbin je počeo pobedom nad teniserom iz Rusije Konstantinom Kravčukom rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:5 nešto više od jednog sata i 15 minuta igre. Dušan će se u drugom kolu sastati sa pobednikom meča Mertens – Pouil.

D. Lajović67
K. Kravčuk45
Dusan Lajovic

Meč je počeo sigurnim servisima, a u oba seta viđen je po jedan brejk, koji je i rešio svaki od dva dela igre. U prvom setu Srbin je solidno servirao, uspeo i da oduzme servis Konstantinu Kravčuku, a potom i privede prvi set kraju osvojivši ga rezultatom 6:4.

U drugom setu viđena je još veća borba, brejkova nije bilo dugo i očekivalo se razrešenje u “trinaestom gemu” Međutim, u jedanaestom gemu Dušan Lajović je uspeo da iskoristi jednu od tri brejk šanse i povede sa 6:5, a zatim i servira za meč. POsle izejdnačenja 30:30 u dvanaestom gemu Srbin je bio dobar na servisu i osvojio drugi set rezultatom 7:5, za konačnih 2:0.

Dušan Lajović će se u drugom kolu turnira na kome je prvi nosilac sastati sa pobednikom meča Mertens – Pouil.

Teme:   Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti