29/07/15 - 19:54h

Lajović poražen od Anduhara u drugom kolu! (ATP Gštad)

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Gštadu. Bolji od Lajovića bio je branilac titule, Španac Pablo Anduhar sa 2:0, po setovima 7:5, 6:2 posle jednog sata i 45. minuta igre.

D. Lajović52
P. Anduhar76

Dusan

Dusan

Duel između Lajovića i Anduhara dva puta je prekidan zbog kiše, a španski teniser se bolje prilagodio vremenskim uslovima. Španac je uspeo čak tri puta da oduzme servis protivniku, dok Duci nije imao nijednu brejk šansu u toku celog meča.

Ključni detalj u prvom setu odigrao se u 11. gemu, kada je Anduhar izvršio pritisak na servis Lajovića, što mu se isplatilo. Španac, koji je postavljen za četvrtog nosioca u narednom je gemu je rutinski priveo prvi deo igre kraju rezultatom 7:5.

Branilac titule nije se tu zaustavio, nego je već u ranoj fazi drugog seta napravio brejk, da bi u sedmom gemu duplirao prednost i definitivno prelomio duel na svoju stranu.

Pablo Anduhar će u narednom kolu na putu ka odbrani titule igrati protiv Brazilca Tomaza Belučija.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Gštadu, Drugo Kolo, Dušan Lajović, Pablo Anduhar, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti