12/02/12 - 18:21h

Lajović doneo i 4 pobedu Srbiji!

Zadnji meč u duelu Srbije i Švedske u Dejvis kupu igrali su Dušan Lajović i Filip Prpić. Ishod ovog meča je bio totalno nebitan, ali je važan bio po Lajovića jer je on u ovom meču imao debi za reprezentaciju Srbije u Dejvis kupu.

D. Lajović66
F. Prpić44

Niko nije očekivao da će Dušan tako dobro igrati u ovom meču. Ipak je on još mlad i bez iskustva u ovakvim mečevima. Na svu sreću on je igrao bez ikakvog pritiska i pokazao da Srbija i u budućnosti ima na koga da se osloni.

Dušan Lajović

U prvom setu nije dozvolio Prpiću da mu oduzme servis, čak šta načinio je jedan brejk koji mu je kasnije doneo i pobedu u prvom setu rezultatom 6:4.

Drugi set slična igra. Lajović je bio više nego ravnopravan protivnik i to se naravno odrazilo na rezultat. Trijumfovao je identičnim rezultatom kao i u prvom 6:4.

Srbija se plasirala u četvrtfinale Dejvis kupa ukupnim rezultatom 4:1 i pobedom nad Švedskom. Tamo nas čeka reprezentacija Češke koja je pobedila Italiju takodje rezultatom 4:1.

Čeka nas neugodno gostovanje u Češkoj u aprilu, ali ne i nemoguća misija. Svi se dobro sećate polufinala iz 2010 godine kada smo upravo pobedili ovu selekciju i kasnije osvojili „Salataru“!

Sa nestrpljenjem isčekujemo ove mečeve, a uz direktne prenose tih mečeva na našem sajtu, moćićete da navijate za naše reprezentativce u borbi za plasman u polufinale Dejvis kupa!

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   Dejvis Kup, Dušan Lajović, Srbija- Švedska, Srpski teniski talenti, Teniseri, Turniri, Vesti