06/01/15 - 09:20h

Kvitova bolja od Bojane (WTA Šenžen)

Srpska teniserka Bojana Jovanovski poražena je u drugom kolu WTA turnira u Šenženu. Bolja od naše teniserke bila je Čehinja Petra Kvitova rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:2, za samo sat i tri minuta tenisa. Petra će se u trećem kolu sastati sa boljom iz duela Siniakova – Smitkova.

B. Jovanovski12
P. Kvitova66
Bojana Jovanovski

Duel je počeo sjajno za teniserku iz Češke koja je u prvih pet gemova napravila dva brejka, stigla do rezultata 5:0 i u nastavku seta lako privela meč kraju, dozvolivši Srpkinji da osovji jedan gem za konačnih 6:1 u korist Petre Kvitove.

Drugi set počeo je sigurnim servisima sa obe strane pa je nakon četiri gema bilo nerešeno – 2:2. U nastavku seta, već u petom gemu Petra Kvitova pravi brejk za 3:2, a u samoj završnici još jednom oduzima servis Bojani Jovanovski ostavlja Srpkinju na svega dva osvojena gema u setu i tri u meču, te lako rešava drugi period u svoju korist rezultatom 6:2.

Petra Kvitova će se u četvrtfinalu turnira u Kini sastati sa boljom iz duela Siniakova – Smitkova.

Teme:   Bojana Jovanovski, Teniserke, Turniri, Vesti