16/02/15 - 09:30h

Kuevas zaustavio Vanija u finalu i stigao do treće titule! (ATP Sao Paulo)

Urugvajski teniser Pablo Kuevas savladao je u uzbudljivom finalnom meču na turniru u Sao Paulu Italijana Luku Vanija sa 2:1, po setovima 6:4, 3:6, 7:6(4) posle nešto više od dva časa igre.

P. Kuevas637
L. Vani466

Pablo Kuevas

Kuevas je trijumfom u finalu Brazil Opena osvojio svoju treću titulu u karijeri, dok Italijan Luka Vani, uprkos porazu u finalu, može biti itekako zadovoljan ovom nedeljom, pošto pre turnira u Sao Paulu nije imao nijedan trijumf na ATP turnirima, pa ga bez sumnje očekuje značajan napredak na listi.

Urugvajac je stigao do vođstva u setovima brejkom u finišu prvog dela igre, da bi Italijan uzvratio u drugom setu na istovetan način, jedan brejk mu je bio dovoljan da poravna rezultat i odvede meč u odlučujući set.

Finiš meča je bio izuzetno uzbudljiv, Vani je imao brejk priliku pri rezultatu 3:3, ali ne uspeva da je iskoristi. Ono što mu nije pošlo za rukom tada, uspelo mu je u devetom gemu kada je oduzeo servis rivalu i bio u prilici da servira za pobedu. Urugvajski teniser nije klonuo duhom, uspeo je da se izvuče i uzvrati u narednom gemu, da bi u taj-brejku stigao do trijumfa i velikog slavlja.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, Finale, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti