05/02/15 - 20:43h

Krstin zaustavljen u drugom kolu! (Glazgov)

Srpski teniser Peđa Krstin nije uspeo da se plasira u četvrtfinale čelendžera u škotskom Glazgovu. Krstin je poklekao protiv Belgijanca Nilsa Deseina sa 1:2, po setovima 6:3, 3:6, 1:6 posle jednog sata i 45. minuta igre.

P. Krstin631
N. Desein366

Pedja Krstin

Pedja Krstin, Foto: D. Stojnic

Krstin je dobro otvorio duel i poveo sa 2:0, Belgijanac je vrlo brzo uzvratio i poravnao rezultat, ali je srpski igrač u finišu prvog seta još jednom oduzeo servis rivalu i prvi set okončao rezultatom 6:3.

Belgijanac je u nastavku preuzeo konce igre i iskoristio šanse koje su mu se ukazale da dođe do preokreta. Desein je na startu drugog dela igre napravio brejk i stečenu prednost sačuvao do kraja, pa je identičnim rezultatom 6:3 stigao do izjednačenja.

Odlučujući set je počeo vrlo loše za Krstina, izgubio je svoj servis ponovo na početku, da bi u petom gemu belgijski teniser duplirao prednost brejka i poveo sa 4:1. Do kraja meča, igra srpskog tenisera se potpuno raspala, pa je Desein vezao nova dva gema i sa ubedljivih 6:1 izborio plasman među osam najboljih na turniru u Glazgovu.

Teme:   ATP Rang Lista, Drugo Kolo, Peđa Krstin, Rang Lista, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Turniri, Vesti