15/07/15 - 19:01h

Krstin u četvrtfinalu! (Poznanj)

Srpski teniser Peđa Krstin plasirao se u četvrtfinale čelendžera u Poznanju, pošto je u okviru drugog kola savladao Australijanca Džejsona Kublera sa 2:1, po setovima 7:6(5), 2:6, 7:5 posle dva sata i 25. minuta igre.

P. Krstin727
Dž. Kubler665

Krstin

Krstin

Krstin će u borbi za plasman u polufinale igrati protiv četvrtog nosioca iz Rumunije, Radua Albota, koji je prethodno slavio protiv Belorusa Maksima Dubarenka rezultatom 6:3, 6:4.

Na startu duela igrači su razmenili po brejk, da bi Australijanac sredinom seta još jednom oduzeo servis protivniku, a zatim i poveo sa 5:2. No, Krstin se nije predavao, uspeo je da nadoknadi rezultatski zaostatak i odvede set u taj-brejk. U odlučujućem gemu, srpski teniser je uspeo da prelomi prvi deo igre u svoju korist sa 7:5 posle sat i 15. minuta igre.

To nije demoralisalo australijskog tenisera, koji je u drugom setu značajno podigao nivo igre, pa je uz dva brejka stigao do izjednačenja rezultatom 6:2.

Krstin je otvorio odlučujući set na najbolji mogući način i brejkom poveo sa 3:0. Kubler je uzvratio u sedmom gemu i tako uneo neizvesnost u meč, ali je ipak Srbin, kada se već činilo da bi taj-brejk mogao da reši dilemu oko putnika u četvrtfinale, uspeo da u samom finišu napravi krucijalni brejk i stigne do velikog trijumfa.

Teme:   ATP Rang Lista, Drugo Kolo, Peđa Krstin, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti