02/04/15 - 15:37h

Krstin i Milojević u četvrtfinalu turnira u Grčkoj!

Srpski teniser Peđa Krstin plasirao se u četvrtfinale fjučersa u Grčkoj, pošto je u drugom kolu savladao Rumuna Kostina Pavala sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Pedja Krstin

Pedja Krstin, Foto: D. Stojnic

Krstin je kao prvi nosilac u potpunosti opravdao ulogu favorita u duelu protiv rumunskog igrača, kontrolisao je igru od početka do kraja i nije dozvolio rivalu ni promil šanse da učini nešto više.

Prvi set je sa dva breka rešio u svoju korist sa 6:3, dok je u drugom setu imao prednost od 5:2, rumunski igrač je uspeo da priđe na 5:4, ali je potom Krstin rutinski priveo meč kraju rezultatom 6:4.

Peđu Krstina u borbi za polufinale očekuje duel protiv petog nosioca iz Ukrajine, Vladislava Manafova.

Drugi favorit turnira, Nikola Milojević morao je da odigra tri seta ne bi li slomio otpor Austrijanca Lenija Hampela. Milojević je bio bolji sa 5:7, 6:0, 6:4.

Bivši prvi junior sveta izgubio je tesnim rezultatom prvi set, posle dosta preokreta i oscilacija u igri, da bi se u drugom delu igre konsolidovao i osvojio set bez izgubljenog gema. U odlučujućem setu je bio čvršći u bitnim trenucima, pa je brejkom sredinom seta prelomio meč u svoju korist.

Nikola Milojević će u četvrtfinalu na megdan Šveđaninu Mikaelu Imeru.

Teme:   ATP Rang Lista, Drugo Kolo, Nikola Milojević, Peđa Krstin, Rang Lista, Rezultati, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Turniri, Vesti, Četvrtfinale