05/10/14 - 14:14h

Kristina Miletić prvakinja Evrope, Miladinović vicešampion!

Mlada srpska teniserka Kristina Miletić osvojila je Masters Tennis Europe turnir u konkurenciji do 16 godina, dok je Marko Miladinović vicešampion za uzrast do 14 godina.

Miladinovic i Miletic

Masters Tennis Europe turnir održan je u italijanskom gradu Ređo Kalabrija, a na turniru su učestvovali najbolje rangirani igrači u konkurenciji do 14 i do 16 godina za tekuću sezonu.

Marko_Miladinovic

U konkurenciji do 14 godina Srbiju je predstavljao Marko Miladinović koji zauzima 7. mesto na rejs Masters listi za 2014. godinu. Miladinović je osvojio naslov vicešampiona jer je u finalu protiv Nemca Kuna izgubio sa 6:2, 6:2.
U četvrtfinalu turnira Marko Miladinović je pobedio Rusa Bondarevskog rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 2:6, 6:4, dok je u polufinalu bio bolji od Poljaka Mihalskog sa 3:6, 6:0, 6:4.

kristina miletic1

U konkurenciji do 16 godina Srbiju je predstavljala Kristina Miletić koja na rejs Masters listi zauzima 5. mesto. Miletićeva je takmičenje završila na pobedničkom postolju, u finalu je pri vođstvu teniserke iz Srbije 4:0 meč predala Nemica Voracek.
U četvrtfinalu turnira Miletićeva je savladala ruskinju Solovjevu rezultatom 2:1, po setovima 0:6, 6:4, 6:2, a zatim u polufinalu Italijanku Furak sa 7:6, 6:2.

Teme:   Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti