22/04/18 - 16:25h

KRALJ ŠLJAKE: Nadal pokorio Monte Karlo 11. put

Španski teniser Rafael Nadal je, pobedivši Keja Nišikorija, postao šampion Monte Karla po 11. put u svojoj karijeri.

On je u meču protiv Japanca slavio nakon sata i 34 minut igre, rezultatom od 2:0 u setovima.

Nišikori je na startu prvog seta pružio veliki otpor, napravio je brejk i poveo sa 2:1. Međutim u nastavku duela delovalo je da je počeo da gubi snagu. Nadal je uzeo naredna četiri gema i dva puta oduzeo protivniku servis. U osmom gemu je 36. igrač sveta bolje igrao i smanjio je prednost prvog tenisera sveta, ali je Španac sa 6:3 ipak osvojio ovaj set.

I naredni set Kej je započeo osvojenim gemom, ali više nije imao snage protiv Rafe, koji je potpuno zavladao igrom i dobio pet gemova zaredom. Nišikoriju je pripao sedmi gem, ali nije uspeo više da se približi Nadalu, koji je dobio poslednji gem i po 11. put slavio u Monte Karlu.

Teme:   Masters, Masters u Monte Karlu, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti