02/02/16 - 21:50h

Krajinović slavio u Sofiji, poraz Lajovića u Kitu

Filip Krajinović je uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Sofiji teško izvojevanom pobedom protiv Turčina Marsela Ilhana sa 2:1, dok Dušan Lajović nije uspeo da preskoči prvu prepeku u Ekvadoru, gde je poražen od Alberta Ramosa u dva seta.

Filip Krajinovic

Na startu turnira u Bugarskoj, Krajinović je pobedio Marsela Ilhana posle velike borbe sa 6:3, 3:6, 6:4.
Turski teniser bio je bliži pobedi na startu trećeg seta kada je napravio brejk, ali je Krajinović uspeo da izjednači i potom novim brejkom u desetom gemu i da stigne do pobede.

Njegov naredni rival biće prvi nosilac Roberto Bautista Agut.

Na drugom kraju sveta, Dušan Lajović je izgubio meč prvog kola turnira u Kitu od Španca Alberta Ramosa sa 6;4, 7:6 (9:7).

Za razliku od rivala, Lajović je imao par brejk lopti u prvom setu, ali ga je izgubio tako što je pretpeo brejk u 10. gemu.
Ispostavilo se da je to bio i jedini brejk na meču, pošto su serviseri sigurno čuvali svoj servis u nastavku. Dušan je imao priliku da izjednači, ali je propustio set loptu pri rezultatu 6:5 u drugom setu. Španac je iskoristio drugu meč loptu i plasirao se u naredno kolo.

Teme:   Dušan Lajović, Filip Krajinović, Teniseri, Vesti