27/03/24 - 13:48h

Krajinović pobedio u prvom kolu Napulja

Važna pobeda za srpskog tenisera.

Filip Krajinović

Nakon poraza u prvom kolu Zadra od Dominika Tima, Filip Krajinović je otputovao na čelendžer u Napulj i uspešno ga započeo, savladavši Belgijanca Mihaela Gertsa sa 7:5, 6:4.

Momak iz Sombora se nedavno vratio turnirima nakon duže pauze, tokom koje je, nezadovoljan poslednjim rezultatima i svojim osećajem na terenu, najozbiljnije razmatrao prekid karijere. Ipak, vredno je trenirao, pronašao motivaciju, a nadamo se da će ga na takmičenju u Italiji i rezultati pogurati.

Sat i 38 minuta trebalo mu je da savlada Belgijanca – festival brejkova viđen je u prvom setu, pre nego što je Filip uspeo da odservira za 7:5. U nastavku je bilo dovoljno da samo jednom oduzme protivnički servis, a učinio je to u idealnom trenutku, pri rezultatu 4:4.

Njegov protivnik u narednom klu biće bolji iz meča prvog nosioca, Argentinca Federika Korije i kvalifikanta, Francuza Manuela Ginjara.

Nagradni fond čelendžera u Napulju je 148.625 evra.

Teme:   Filip Krajinović, Teniseri, Vesti