09/02/15 - 20:34h

Krajinović bez glavnog žreba u Memfisu!

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da prođe poslednju prepreku u kvalifikacijama za glavni žreb ATP turnira u Memfisu. Krajinovića je u poslednjem kolu kvalifikacija savladao Amerikanac Rajan Harison, posle preokreta, rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:3 posle jednog sata i 43. minuta igre.

F. Krajinović633
R. Harison466

krajinovic1244484020140611200117

Filip je odigrao dobro prvi set, došao na korak od glavnog žreba, ali je u nastavku popustio i dozvolio rivalu da nametne svoj ritam i preokrene rezultat u svoju korist.

Srpski teniser je meč otvorio brejkom u prvom gemu i tu stečenu prednost je uspeo da sačuva do kraja prvog seta i da povede rezultatom 6:4.

Od starta drugog dela igre, Amerikanac je polako počeo da preuzima konce igre i da vrši pritisak na servis Krajinovića. U četvrtom gemu Filip je spasavao brejk lopte i uspeo je da se izvuče iz teške situacije, ali u šestom se ponovo suočio sa brejk loptom, koju je ovaj put Amerikanac iskoristio i poveo sa 4:2. Harison je do kraja bez većih problema priveo set kraju sa 6:3.

Harison je nastavio sa boljom igrom i u nastavku, pa je već u trećem gemu oduzeo servis srpskom teniseru. Krajinović je do kraja susreta pokušavao da uzvrati, u dva navrata je imao priliku da anulira zaostatak, ali nije uspeo, pa je u glavni turnir otišao Amerikanac.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Rang Lista, ATP u Memfisu, Filip Krajinović, Kvalifikacije, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti