11/10/23 - 13:59h

KONAČNO: Preokret Dimitrova za prvu pobedu nad Alkarasom – fijasko Karlitosa na kineskoj turneji!

Težak udarac za Karlosa Alkarasa!

Dimitrov

Očekivao je Španac da osvoji makar jednu titulu u Kini i približi se Novaku Đokoviću u pohodu na prvo mesto ATP liste, ali je umesto toga doživeo težak udarac. Nakon poraza od Sinera u polufinalu Pekinga, Karlitos je u Šangaju zaustavljen u osmini finala, i to od protivnika koji u tri prethodna duela nije uspeo da mu uzme ni set.

Grigor Dimitrov je još jednom potvrdio da ove godine doživljava “drugu mladost” na teniskim terenima širom sveta, time što je prvi put u karijeri savladao Karlosa Alkarasa – 5:7, 6:2, 6:4, za dva sata i 10 minuta borbe.

Bugarin će se za polufinale boriti protiv Čileanca Nikolasa Đarija, koji je sebi za rođendan poklonio rezultat karijere na mastersima.

Grigoru je ovo najveća pobeda od Indijan Velsa 2021, kada je u 4. kolu dobio Danila Medvedeva, a kasnije stigao do polufinala.

Početak prvog seta pripao je Bugarinu. Grigor Dimitrov je prvo osujetio dve brejk šanse Španca u drugom gemu, a onda je svoju prvu priliku za oduzimanje servisa pretvorio u 3:2. Potvrdio je to ekspresno za 4:2, pa je usledila nova napeta borba za svaki poen protiv “broja 2”.

U osmom gemu, malo je pripretio Alkaras, ali je to bilo kratkog daha, 19. igrač sveta je poveo sa 5:3 i došao na gem do seta. Ipak, Dimitrov je upropastio lepu šansu da osvoji set, pao je kada je servirao za 6:4. Umesto toga, pri 40:15, Alkaras se vratio u život.

Psihološki, Dimitrov nije uspeo da se vrati ponovo, Alkaras je to iskoristio da sa 7:5 zapečati prvi set posle čak 52 minuta igre.

Međutim, to nije “oborilo” najboljeg bugarskog igrača svih vremena. Osetio je Grigor da ima šansu, igrao pametno, koristio slabosti protivnika i odmah na startu drugog seta ponovo brejknuo. Meč je postajao sve bolji kako je odmicao, ali je Dimitrov imao kontinuitet i dominantno dobio drugi set.

Pogađao je sve što je poželeo Grigor i na početku trećeg seta. Iskoristio je prvu brejk loptu za vođstvo od 3:1, i do kraja igrao maestralno u svojim servis gemovima, ne dozvolivši rivalu da se vrati.