09/08/15 - 08:23h

Kolšrajber preokretom do šeste titule u karijeri! (ATP Kicbil)

Nemački teniser Filip Kolšrajber savladao je u finalu ATP turnira u Kicbilu Francuza Pol-Anri Matjea i tako osvojio svoju ukupno šestu titulu u karijeri.

F. Kolšrajber266
P. Anri Matje622

Filip

Filip

Nemac je u meču za trofej slavio posle preokreta rezultatom 2:6, 6:2, 6:2 nakon nešto više od jednog i po sata igre.

Kolšrajber je postao prvi Nemac koji je slavio na turniru u Kicbilu u Open eri, a igrao je i u još jednom finalu, i to 2012. godine, kada je poražen od Holanđanina Robina Hasea.

Ovo je bio ujedno i prvi pehar za nemačkog igrača, posle takmičenja u Dizeldorfu prošle sezone, kada je u finalu bio bolji od Hrvata Ive Karlovića. Sa druge strane, Pol-Anri Matje je igrao u svom prvom finalu još od 2009. godine i turnira u Hamburgu, a poslednji put je podigao pobednički pehar 2007. godine u Gštadu porazivši u finalu Italijana Andreasa Sepija.

Francuski teniser je sjajno odigrao prvi set finalnog duela i sa dva brejka, u šestom i osmom gemu, iskoristivši treću set loptu, nakon pola sata igre, stigao na korak od titule.

Međutim, usledio je odgovor Nemca na identičan način. Brejkom je otvorio drugi deo igre, a zatim i u sedmom gemu duplirao prednost za izjednačenje, u setu u kome je izgubio samo tri poena na vlastiti servis.

Kolšrajber se tu nije zaustavio, iskoristio je period dobre igre i u odlučujućem setu sa još dva brejka stavio tačku na ovaj susret savladavši Francuza četvrti put zaredom.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Kicbilu, Filip Kolšrajber, Finale, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti