07/04/24 - 21:31h

Kolins vezala drugu titulu, Osorio po drugi put šampionka Bogote

Amerikanka Danijel Kolins osvojila je titulu na ATP turniru u Šarlstonu.

Source: Matthew Stockman/Getty Images North America

Ona je u finalu bila ubedljiva protiv Darije Kasatkine koju je savladala nakon sat vremena i 19 minuta igre rezultatom 6:2, 6:1.

Oba seta dobila je uz dva brejka prednosti, a nije dala protivnici da iskoristi nijednu od dva brejk lopte.

Kolins je tako vezala drugu titulu – prethodno je slavila na turniru u Majamiju.

Ovo joj je četvrti trofej u karijeri.

Na turniru u Bogoti titulu je osvojila Kamila Osorio iz Kolumbije.

Ona je do svoje druge titule došla pošto je u finalu savladala Mari Buzkovu sa 6:3, 7:6 (5).

U prvom setu Buzkova je odmah naporavila brejk, ali je Osorio već u narednom gemu uspela da vrati servis, zatim veže još jedan brejk i time prelomi set u svoju korist.

U drugom setu obe su napravile po dva brejka. Kamila je u 12. ispustila meč loptu, pa je duel rešila u taj-brejku drugom meč loptom.

Prvi titulu Osorio je takođe osvojila u Bogoti, 2021. godine.

Teme:   Teniserke, Turniri, Vesti