18/12/25 - 09:09h

Ko je zaista doneo odluku o raskidu saradnje Alkarasa i Ferera?

 

Neočekivani rastanak Karlosa Alkarasa i Huana Karlosa Ferera i dalje je glavna tema u svetu tenisa. Iako je Alkaras najbolji teniser planete, odluka o prekidu saradnje nije došla od njega.


Juan Carlos Ferrero by Premsa Ajuntament de Torrent (CC-BY-SA-2.0) https://www.flickr.com/photos/josocdetorrent/16769179417/

Prekid saradnje najboljeg tenisera sveta, Karlosa Alkarasa, i trenera Huana Karlosa Ferera, iznenadio je sve ljubitelje tenisa. Iako je Ferero proglašen za najboljeg trenera godine, njihova saradnja je završena.

Kako prenosi Nacionalni radio Španije (RNE), razlog za ovu odluku leži u neslaganjima oko novog ugovora, najverovatnije finansijske prirode. Jučerašnji rasplet je rezultat procesa koji je počeo dva dana ranije.

“U toj diskusiji je došlo do manjeg nesporazuma, ništa previše bitno, ali to je dovelo do ovako šokantnog poteza”, prenosi “Punto de brejk” reči novinara koji je na RNE otkrio ove podatke. Sam Ferero je izrazio žaljenje zbog rastanka, ističući da bi voleo da je ostao.

Postoji i mogućnost da su povremene Fererove kritike na Alkarasov račun, povodom čuvenih žurki na Ibici ili slabijih rezultata, uticale na ovu odluku. Takođe, Alkaras je nedavno osnovao svoju akademiju u rodnoj Mursiji, što je možda dovelo do neslaganja jer su te dve akademije sada konkurencija.

Kiko Navaro, prvi Alkarasov trener, smatra da Karlos nije doneo ovu odluku. “Znam da otac vuče sve poteze”, kaže Navaro, sugerišući da je otac mladog tenisera imao ključnu ulogu u ovoj odluci. Već se zna da će Samuel Lopes biti sa Alkarasom u Melburnu.

(Tenis Uživo, M. Vasić)


Teme:   Vesti


Komentari

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.