15/01/22 - 14:10h

Kiz ubedljivo do titule u Adelejdu, Badosa šampionka Sidneja

Amerikanka Medison Kiz osvojila je titulu u Adelejdu, dok je pehar u Sidneju podigla Paula Badosa iz Španije.

Source: Julian Finney/Getty Images North America

Kiz je u finalu savladala sunarodnicu Alison Riske.

Nakon samo sat vremena igre, lošije rangirana Amerikanka slavila je ubedljivim rezultatom 6:1, 6:2.

Oba seta dobila je uz napravljena dva brejka.

Njoj je ovo šesta titula u karijeri.

Badosa je do trofeja u Sidneju došla pobedom na Čehinjom Barborom Krejčikovom.

U meču koji je trajao dva sata i 24 minuta, peta nositeljka slavila je sa 2:1, po setovima 6:3, 4:6, 7.6 (7:4).

U prvom setu napravila je tri brejka, a Barbora je uspela da vrati jedan.

U drugom delu susreta Krejčikova je realizovala dve brejk lopte, dok je španska teniserka jednom ribrejkovala.

U trećem setu obe su realizovale jednu šansu za brejk, a ostatak vremena sigurno su servirale. U produžetku seta Badosa je realizovala drugu meč loptu i time došla do četvrte titule u karijeri.

Teme:   Medison Kiz, Teniserke, Turniri, Vesti