07/08/22 - 15:03h

Kirjos i Nišioka u finalu Vašingtona

Nik Kirjos i Jošihito Nišioka boriće se za titulu na ATP turniru u Vašingtonu.

Kirjos je u meču polufinala savladao Mikaela Imera nakon sat vremena i 36 minuta igre rezultatom 7:6 (7:4), 6:3.

Prvi set prošao je bez brejk prilika sa obe strane, da bi u taj-brejku Australijanac realizovao prvu set loptu.

I drugom setu Nik je bio siguran na svom servisu, a do brejka je došao u osmom gemu, nakon čega je drugom meč loptom završio duel u svoju korist.

Nišioka se u finale plasirao pobedom nad prvim favoritom Andrejom Rubljovim.

U susret koji je trajao 80 minuta Japanac je slavio rezultatom 6:3, 6:4.

Prvi set Nišioka je dobio uz brejk prednosti.

U drugom setu on je napravio tri brejka, dok je Rubljov realizovao dve prilike za brejk.

Nik će se boriti za sedmu titulu u karijeri, dok je Nišioka do sada osvojio jedan trofej.

Teme:   ATP u Vašingtonu, Jošihito Nišioka, Nik Kirjos, Teniseri, Turniri, Vesti