19/07/16 - 16:34h

Kicbil: Lajović siguran na startu

Srpski teniser Dušan Lajović uspešno je startovao na ATP turniru u Kicibilu. On je u prvom kolu savladao Brazilca Dutru Da Silvu sa 2:0, po setvoima 7:6 (7), 6:1.

Dusan Lajovic
Lajovića u drugom kolu očekuje nemački veteran Miša Zverev, koji je takođe u dva seta savladao Argentinca Banjisa.

Umor od napornog Dejvis kup vikenda nije ostavio traga na našem asu. Dušan je samo dva dana posle bolnog poraza od Kajla Edmunda uspeo da se konsoliduje i savlada neugodnog Dutru Da Slivu, posle sata i 13 minuta borbe u Kicbilu.

Ključ pobede srpskog tenisera bio je taj-brejk prvog seta – Lajović je gubio sa 6:4, potom spasao još jednu set loptu na 7:6 za protivnika, nakon čega je iskorsitio svoju prvu priliku da povede sa 1:0. U prvom setu nije viđena nijedna brejk lopta.

Gubitak taj-brejka je potpuni slomio otpor 91. igrača sveta, pa je Lajović dominirao u nastavku. Ekspresno je poveo sa 5:0 uz dva brejka, i završio drugi set za svega 23 minuta.

Turnir u austrijskom gradu Kicbilu igra se na šljaci, za nagradni fond od 463,520 eura. Prvi nosilac je domaći as Dominik Tim, a titulu brani Filip Kolšrajber, koji je postavljen za drugog nosioca.

Teme:   ATP u Kicbilu, Dušan Lajović, Teniseri, Vesti