20/07/16 - 16:20h

Kicbil: Lajović rutinski do četvrtfinala!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Kicbilu, pobedom protiv Nemca Miše Zvereva rezultatom 6:4, 6:4.

D. Lajović66
M. Zverev44

Dusan Lajovic

Lajović je do druge pobede u trećem međusobnom duelu sa ovim rivalom došao posle 75 minuta borbe.

U borbi za polufinale, prekoputa srpskog asa naći će se pobednik duela između branioca titule Filipa Kolšrajbera iz Nemačke i Karena Kačanova iz Rusije.

Po jedan brejk u oba seta bio je dovoljan Lajoviću da savlada 28-godišnjeg Zvereva, 146. tenisera na ATP rang listi. Dušan je već u prvom gemu meča propustio dve brejk lopte, ali je u sedmom osvojio gem bez izgubljenog poena na servis rivala.

Dejvis kup reprezentativac Srbije i prvi reket ove zemlje u meču sa Velikom Britanijom prethodnog vikenda, nije imao probela na svoj servis sve do maratonskog 10. gema – tada je spasao čak četiri brejk lopte i iskorstio drugu priliku da okonča set.

Lajović je u nastavku bio još sigurniji na svoj servis, nije dozvolio protivniku da ga ugrozi, a za brejk mu je bila dovoljna jedna prilika, koju je ugrabio u trećem gemu.

Teme:   ATP u Kicbilu, Dušan Lajović, Vesti