21/07/16 - 14:49h

Kicbil: Lajović na korak do finala

Dušan Lajović se plasirao u polufinale ATP turnira u Kicbilu. On je danas u dva seta (6:3, 6:2) bio bolji od Karena Kačanova iz Rusije.

D. Lajović66
K. Kačanov32

Dusan Lajovic slavi

Srpski teniser je imao težak vikend u Dejvis Kupu protiv Velike Britanije, ali je proteklih dana sjajno igrao na turniru u Kicbilu. Tu igru Lajović je ponovio i danas u meču sa Karenom Kačanovim.

Teniser iz Rusije je prvi duel sa Lajovićem zakazao pobedom u trećem kolu protiv prošlogodišnjeg šampiona Kicbila, Filipa Kolšrajbera. Do novog iznenađenja na turniru 108. reket sveta nije mogao protiv jako raspoloženog Lajovića, iako je prikazao solidnu igru.

Kačanov je zaigrao snažno na početku meča, pa je Lajović do prve brejk prilike došao u šestom gemu pri vođstvu od 3:2. Iako je Karena spasio prvu, na drugoj Dušan pravi brejk i u nastavku sa dva sigurna servis gema završava prvi set.

Nastavio je 83.reket sveta da melje protivnika i u drugom setu. Prvi gem na servis protivnika u ovom delu srpski teniser osvaja za prednost 2:1. Rus je odmah uzvratio, stvorio jednu priliku za ribrejk, ali Lajović spašava situaciju i ubrzo novim brejkom odlazi na 5:2. Na svoj servis Srbin je iskoristio prvu meč loptu za plasman u polufinale.

Rus koji je danas uspeo da osvoji samo pet gemova, osvojio je tri direktna poena na servis, ali je dva puta prepuštao poen protivniku zbog servisa.

Sa druge strane, Lajović je upisao po jedan as i dvostruku servis grešku, ali je njegov procenat poena na prvi i drugi servis dosta bolji od protivnika.

U polufinalu Dušan Lajović će se sastati sa Nikolasom Basilašvilijem. Teniser iz Gruzije je danas u prvom četvrtfinalu u Kicbilu bio bolji od Adama Pavlašeka iz Češke sa 2:1 po setovima.