17/02/15 - 13:09h

Karlović preko Brauna do druge runde Delrej Biča!

Hrvatski teniser Ivo Karlović plasirao se u drugo kolo ATP turnira iz serije 250 u Delrej Biču trijumfom protiv Nemca Dastina Brauna sa 2:1, po setovima 6:3, 6:7(3), 6:2 posle više od jednog i po sata igre.

I. Karlović666
D. Braun372

Karlovic

Karlovic

Karlović je tako stigao do prvog trijumfa u trećem međusobnom okršaju protiv nemačkog tenisera, u meču u kome nije dozvolio rivalu nijednu brejk priliku, dok je sa druge strane tri puta napravio brejk.

Ključni detalj prvog seta odigrao se u četvrtom gemu kada je visoki Hrvat oduzeo servis protivniku i bez problema u nastavku priveo set kraju rezultatom 6:3.

U drugom setu nije bilo brejka, Karlović je bio jednom u prilici da ugrozi servis Brauna, ali nije uspeo da realizuje brejk loptu, pa je odluka pala u taj-brejku. Tu se bolje snašao nemački teniser, koji je sa 7:3 uspeo da poravna rezultat u setovima i odvede duel u treći set.

Odlučujući set je počeo sigurno na obe strane i bilo je egal sve do 2:2. Potom je usledila trijumfalna serija hrvatskog igrača od četiri gema, kojom je stavio tačku na ovaj meč i izborio plasman u narednu rundu.

U drugom kolu Ivo Karlović će igrati protiv boljeg iz duela između srpskog tenisera Filipa Krajinovića i Australijanca Tanasija Kokinakisa.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Delrej biču, Hrvatska, Ivo Karlović, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti