17/01/17 - 14:09h

Karlović i Zebaljos odigrali meč za rekord Australijan opena

Hrvatski teniser Ivo Karlović i Argentinac Orasio Zebaljos srušili su rekord Australijan opena u broju odigranih gemova na meču, ali i u dužini trajanja odlučujućeg seta.

Zimbio.com

Nakon maratonskih pet setova, na terenu koji nije bio adekvatno osvetljen, Hrvatski teniser Ivo Karlović savladao je Argentinca Horacija Zabaljosa nakon potpunog preokreta.

Iz minusa od dva seta nakon pet sati i 22 minuta igre on je došao do pobede za drugi krug – 6:7, 3:6, 7:5, 6:2, 22:20.

U petom setu, koji je sam trajako koliko prosečan meč u tri seta, Karlović je u dva navrata imao brejk lopte, prvo na 3:2, a zatim i na 12:11, ali je Zebaljos rešavao probleme sa kojima se suočavao.

Pri rezultatu 20:19 igralo se na razliku, ali je Argentinac uspeo da sačuva svoj servis. Ivo je do meč lopte stigao dva gema kasnije, a iskoristio je drugu priliku koja mu se ukazala.

Sa 84 odigrana gema u meču –Ivo Karlović i Orasio Zebaljos postavili su novi rekord na Australijan openu. Oni su nadmašili Endija Rodika i Junesa El Ajnauna koji su 2003. odigrali 83 gema!

Hrvat i Argentinac ući će u istoriju Australijan Opena i kao igrači koji su odigrali meč sa najviše gemova u petom setu koji je trajao čak dva sata i 41 minut! Do sada je rekordan bio peti set između Novaka Đokovića i Stena Vavrinke koji je srpski teniser rešio u svoju korist sa 12:10.

Ova dvojice tenisera bila su nadomak obaranja i rekorda kada je u pitanju najduži meč u Melburnu. Tu su još uvek “neprikosnoveni” vladari Novak Đoković i Rafael Nadal, sa senzacionalnim finalom 2012, koje je trajalo 31 minut više – pet sati i 53 minuta.

U narednoj rundi Karlović se sastaje sa Endrjuom Vitingtonom koji je za turnir dobio specijalnu pozivnicu, a u prvom kolu je bio bolji od Adama Pavlašeka.