15/01/22 - 12:52h

Karacev preko Mareja do titule u Sidneju, Kokinakis šampion u rodnom Adelejdu

Aslan Karacev i Tanasi Kokinakis šampioni su ovonedeljnih ATP turnira.

Karacev je u finalu Sidneja savladao Endija Mareja.

Njihov duel trajao je sat i po vremena, a prvi favorit turnira slavio je sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

U prvom setu napravio je dva brejka, a sve vreme bio je siguran na svom servisu.

U drugom delu susreta jednom je došao do brejka, dok se suočio sa pet brejk-loptu rivala koje je uspeo da neutrališe.

Rusu je ovo treća titula u karijeri.

Tanasi Kokinakis je do svog prvog ATP trofeja došao u rodnom Adelejdu.

Australijanac je nakon dva sata i 40 minuta duge borbe bio bolji od Artura Rinderneha u tri seta – 6:7 (6:8), 7:6 (7:5), 6:3.

U prva dva seta obojica su sve vreme sigurni servirali. U prvom taj-brejku Kikinakis je imao set loptu, ali je nije realizovao, nakon čega je svoju šansu iskoristio Francuz.

U produžetku drugog seta Tanasi je drugom set loptom uspeo da izbori izjednačenje.

U odlučujućoj deonici meča odmah je napravio brejk, tu prednost sačuvao do kraja i trećom meč/brejk loptom došao do pobede.

Teme:   Aslan Karacev, Teniseri, Turniri, Vesti