24/02/24 - 21:29h

Kačanov preko Menšika do titule u Dohi (Video)

Češka senzacija ipak nije mogla do kraja.

Karen Hacanov

Karen Hačanov je pobednik ATP 250 turnira u Dohi. Ruski teniser je u finalu pobedio 116. igrača sveta, Čeha Jakuba Menšika, 7:6 (12), 6:4, za 110 minuta igre. Sedamnaesti teniser sveta slavi šestu titulu u karijeri, prvu ove godine.

Super talentovani tinejdžer o kojem ove nedelje priča sav teniski svet, prethodno je eliminisao Davidoviča Fokinu, Mareja, Rubljova i Monfisa. Pružio je odličan otpor i u finalu, ali je propustio svoje šanse u prvom setu. Konkretno, u taj-brejku istog, kada je imao četiri set lopte, doduše nijednu na svoj servis.

Kačanovu je bio dovoljan brejk na startu drugog seta, odlično je servirao do kraja i tako završio posao. Njega čeka skok za dve pozicije na ATP listi, sa 17. na 15. mesto, dok će Menšik od ponedeljka biti na 87. mestu.

Njegove “žrtve” u katarskoj prestonici bile su redom Marošan, Rusuvori, Popirin i Menšik. Kao drugi nosilac, bio je slobodan u prvom kolu, a do titule je stigao bez izgubljenog seta.

Rus je za trijumf uz 250 poena zaradio i ček na 212.300 dolara.