02/01/24 - 07:57h

JUNAJTED KUP: Pobeda Novaka, dubl odlučuje

Novak Đoković doneo je izjednačenje Srbiji u duelu protiv Češke na Junajted kupu.

N. Stevanović11
A. Tomljanović66

zimbio.com

Prvi igrač sveta slavio je u duelu sa Jiržijem Lehečkim.

Nakon dva sata i 18 minuta provedenih na terenu, Novak je pobedu odneo u tri seta – 6:1, 6:7 (7:3), 6:1.

Bez problema je Novak dobio prvi set uz vezana dva brejka u četvrtom i šestom gemu.

U drugom setu obojica su napravili po dva brejka, pa se igrao produžetak u kojem je Čeh vodio igru i prvom set loptom uveo meč u treći set. Nakon seta, Novak je tražio medicinski tajm-aut zbog u podlaktici desne ruke.

U trećem setu ponovo je Đoković bio dominantan. Odmah je vezao dva brejka, tu prednost zavržao do kraja i došao do pobede.

Pošto je u prvom meču poražena Olga Danilović, rezultat je sada izjednačen, a pobednika odlučujuće miks dubl koji ćete moći da pratite na Tenis Uživo.

Teme:   Junajted kup, Novak Đoković, Teniseri, Turniri, Vesti