25/03/15 - 09:11h

Jovanovski bolja od Mone Bartel! (WTA Majami)

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Majamiju, pošto je u okviru prve runde bila bolja od Nemice Mone Bartel sa 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:2 posle jednog sata i 45. minuta igre.

B. Jovanovski366
M. Bartel632

Bojana Jovanovski

Srpska teniserka je dobro otvorila duel i prva stigla do brejka, ali je potom popustila i dozvolila rivalki iz Nemačke da se u potpunosti vrati u set, tri puta joj oduzme servis i prvi set privede kraju sa 6:3.

Uprkos izgubljenom prvom setu Bojana nije klonula duhom, nego je podigla nivo igre, pa je i drugi period otvorila brejkom, s tim da je ovaj put znala tu prednost da sačuva i da identičnim rezultatom – 6:3 stigne do poravnanja u setovima.

U odlučujućem setu, srpska teniserka je delovala izuzetno sigurno, iskoristila je obe brejk šanse koje su joj se ukazale i sa 6:2 slavila trijumf protiv 39. teniserke na svetu.

Bojanu Jovanovski u narednoj rundi očekuje neugodna Ukrajinka Elina Svitolina. Jovanovski i Svitolina su u karijeri igrale jednom, i to prošle godine u Bakuu, kada je bolja bila ukrajinska igračica sa 6:1, 7:6.

Teme:   Bojana Jovanovski, Rang Lista, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista