27/01/23 - 12:09h

JOŠ SAMO JEDAN KORAK: Novak u finalu AO!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće u finalu Australijan opena 10. put u karijeri!

N. Đoković766
T. Pol512

(Photo by Anne-Christine POUJOULAT / AFP)

On je u polufinalu bio bolji od Amerikanca Tomija Pola. Slavio je u tri seta, posle dva sata i 22 minuta igre – 7:5, 6:1, 6:2.

Posle nešto komplikovanijeg trećeg seta, Đoković je ostatak meča odradio rutinski i u finalu će se boriti protiv Stefanosa Cicipasa.

• Novaku je ovo 33. grend slem finale, a 10. na Australijan openu
  • Do sada nikada nije poražen u finalu Australijan opena
  • Borba za trofej na AO biće i borba za prvo mesto na rang listi
  • Ovo mu je 27. uzastopna pobeda na Australijan openu, čime je oborio rekord svog nekadašnjeg trenera, Andrea Agasija

TOK MEČA:

Amerikanac je već u prvom gemu imao šansu za brejk, međutim nije je realizovao. Novak svoju jeste već u narednom gemu i poveo je sa 2:0. Čuvao je prednost, brzo stigao do ubedljivih 5:1, a onda je usledila serija Pola. Vezao je četiri dobijena gema, poravnao rezultat na 5:5, ali se srpski teniser “probudio” u pravom trenutku i sa 7:5 završio ovaj deo meča.

U nastavku duela Đoković je bio više nego ubedljiv – četiri puta je oduzeo servis rivala i uspešno se suočio sa isto toliko njegovih prilika za brejk. Prepustio mu je ukupno tri gema i sa 6:1, 6:2 stigao do 10. finala na Australijan openu.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti