27/08/24 - 21:07h

Još jedan šokantan poraz Cicipasa, odmah ispao u Njujorku!

Grk Stefanos Cicipas odmah je ispao sa US Opena.

Jedanaesti teniser sveta poražen je od 86. na listi, Australijanca Tanasija Kokinakisa.

U duelu koji je trajao tri sata i 55 minuta, Kokinakis je pobedu odneo u četiri seta – 7:6 (5=, 4:6, 6:3, 7:5.

U prvom setu obojica su napravili po jedan brejk, da bi posle male drame u taj-brejku Kokinakis realizovao petu set loptu.

Na startu drugo seta viđena je razmena brejkova, a do drugog i odlučujućeg brejka Cicipas je došao u devetom gemu i njime izborio izjednačenje.

Nije iskoirstio svoje šanse Grk u trećem setu, dok mu je Tanasi oduzeo servis u osmom gemu i ponovo obezbedio vođstvo u setovima.

Neizvestan je bio četvrti set, a njega je Kokinakis prelomio u svoju korist brejkom u 11. gemu i time obezbedio plasman u drugo kolo.

Naredni rival Australijancu biće pobednik susreta Korija – Borges.