15/03/15 - 09:00h

Jelena nakon velike borbe do trećeg kola! (WTA Indijan Vels)

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Indijan Velsu! Srpkinja je u svom prvom meču na turniru savladala Amewrikanku Loren Dejvis rezultatom 2:1, nakon preokreta, po setovima 6:7 (5:7), 6:0, 6:4, nakon dva sata i 22 minuta tenisa. Jelena će se u narednom kolu sastati sa Medison Kiz, takođe teniserkom iz Sjedinjenih Američkih Država.

J. Janković666
L. Dejvis704
Jelena Jankovic

Duel je bolje otvorila Amerikanka koja je već u trećem gemu napravila brejk za 2:1 i održavala stečenu prednost sve do osmog gema. Tada je Jelena uzvratila i došla do izjednačenja – 4:4 da bi zatim prvo Loren Dejvis napravila novi brejk za 6:5, a Srpkinja uzvratila istom merom u narednom za odlazak prvog seta u tej-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašla teniserka iz Sjedinjenih Američkih Država i u puno preokreta bila smirenija, iskoristivši prvu set loptu za 7:5, te konačnih 7:6.

U drugom setu kao da je samo Jelena Janković bila na terenu! Teniserka iz Srbije je napravila brejk na samom startu seta i u mnogome odredila dalji tok drugog dela igre. U nastavku je Srpkinja još dva puta oduzela servis Dejvisovoj ne dozvolivši joj da pripreti kada je ona servirala, te je nakon svega 29 minuta bilo 6:0 za našu teniserku.

Treći set počeo je brejkovima naše teniserke, u prvom, pa u trećem gemu za velikih 3:0 na samom startu. Međutim, u četvrtom gemu Amerikanka vraća jedan, a potom i smanjuje rezultat na 2:3, da bi onda novim oduzetim servisom uspela i da izjednači rezultat – 3:3. Pošto je ovo bio duel Jelene Janković ništa nije bilo čudno, te u sedmom gemu teniserka iz Amerike nije sačuvala svoj servis nakon brejka, već je Srpkinja uspela da se vrati, oduzme joj servis, povede sa 4:3, a onda i potvrdi stečeno za velikih 5:3! U naredna dva gema nije bilo problema, teniserke su osvojile svoje servise, a JJ je upisala konačnih 6:4 u trećem delu igre.

Jelena Janković će se u narednom kolu sastati sa još jednom Amerikankom – Medison Kiz.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Indijan Vels, Teniserke, Turniri, Vesti