31/01/17 - 09:22h

Jelena stala na prvom koraku u Tajpeju

Srpska teniserka Jelena Janković završila je učešće na turniru U Tajpeju već u prvom kolu.

J. Janković754
K. Nara676

Zimbio.com

Iako je nakon meča drugog kola sa Kuznjecovom na Australijan openu, u kome je poražena u tri seta, najavila da se vraća u formu i da ponovo može da igra na visokom nivou, oscilacije u igri skupo su koštale najbolje rangiranu srpsku teniserku i na turniru na Tajlandu. Jankovićeva je završila svoje učešće u Tajpeju već u prvoj rundi, nakon što je od nje u tri seta i dva sata i 42 minuta igre bila bolja Kurumi Nara iz Japana, sa 6:7 (4:7), 7:5, 6:4.

Jelena, koja je bila postavljena za osmog nosioca na turniru, uspela je da dođe samo do početnog seta, i to u taj-brejku, a pošto je dva puta nadokanđivala brejk zaostatka u setu.

Kao i prvi, i naredni set je Jankovićeva loše otvorila, pa njena rivalka prva dolazi do prednosti. Uspeva srpska teniserka da vrati brejk upravo u gemu kada je Nara servirala za meč, ali ne i da sačuva svoj sledeći servis gem. Sa novom prednošću, Japanka sa nulom dolazi do narednog poena i izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu obe teniserke su sigurne na svom servisu sve do šestog gema kada Jelena ne koristi dve brejk šanse, a potom gubi svoj servis gem. Tri gema kasnije ona ne uspeva da uzvrati brejk, pa Nara posle nekoliko preokreta koristi drugu meč loptu za plasman u drugo kolo.

Nara je ovom pobedom smanjila ukupan skor u međusobnim duelima na 3:1. U narednom kolu, Japanku čeka susret sa Kineskinjom Lin Žu, koja je bila bolja od Magde Linete iz Poljske.

Posle eliminacije Jankovićeve, Aleksandra Krunić je ostala jedina srpska predstavnica na Tajvanu, a njena prva rivalka je Čehinja Lusi Safarova.

Teme:   Jelena Janković, Turniri, Vesti