06/01/15 - 12:37h

Janković uspešna u dublu, Tomljanović stala u drugoj rundi! (WTA Brizbejn)

Srpska teniserka Jelena Janković uspešno je započela takmičenje u konkurenciji dublova. Jelena je u paru sa Španjolkom Arančom Para Santonjom u prvoj rundi savladala rumunsko/kineski par Raluku Olaru/Šuai Žang sa 2:0, po setovima 7:5, 6:2 posle jednog sata i 23. minuta igre.

J. Janković/A.P. Santonja76
R. Olaru/Š. Žang52

Jelena

Jelena

Jelena Janković je u singl konkurenciji pretrpela ranu eliminaciju već u prvoj rundi, ali je zato u dublu imala uspešan start trijumfom u dva seta protiv rumunsko/kuneske kombinacije.

Janković i Santonja su uspele ukupno pet puta da oduzmu servis rivalkama. U prvom setu Srpkinja i Španjolka su tri puta napravila brejk, a protivnice u dva navrata, pa je rezultat prvog seta bio 7:5 u korist srpsko/španskog dubla.

U drugom delu igre Janković i Santonja dva puta uzimaju servis protivnicama i uspevaju da sačuvaju svoj, pa rezultatom 6:2 dolaze do trijumfa.

Srpkinja i Španjolka u drugom kolu ukrštaju rekete sa pobednikom duela između parova Krajiček/Pliskova i Čan/Peške.

Ajla Tomljanović je nakon trijumfa nad Jelenom Janković u singlu, pretrpela poraz u drugom kolu od Ukrajinke Eline Svitoline sa 6:3, 6:2.

Teme:   Dubl igrač, Jelena Janković, Rang Lista, Region, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista