13/06/15 - 13:15h

Janko poražen u prvom kolu kvalifikacija (ATP Hale)

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u prvom kolu kvalifikacija za ATP turnir u Haleu! Bolji od našeg igrača, sa makismalnih 2:0, po setovima 6:2, 6:4, bio je Kolumbijac, Alehandro Falja. Nešto kasnije danas u kvalifikacijama za ovaj turnir igra i Filip Krajinović.

J. Tipsarević24
A. Falja66
Janko Tipsarević

Janku Tipsareviću je ovo prvi turnir nakon povrede koja ga je sprečila da nastupa na Rolan Garosu, a videćemo na kojim će se turnirima pojaviti naš igrač pre trećeg Grend slema sezone u Vimbldonu.

U susretu sa Faljom Janko je loše počeo, te je Kolumbijac ranim brejkom došao do startnih 3:0. U nastavku seta Janko je pokušao da vrati izgubljeno, međutim u prvom delu igre nije došao ni do jedne brejk prilike, a novu u sedmom gemu je Alehandro Falja pretvorio u prednost od 5:2. Teniser iz Kolumbije je lako potom osvojio još jedan gem, za konačnih 6:2 u prvom setu.

Janko se dosta mučio sa servisom, te je i u prvom gemu drugog seta Kolumbijac bio blizu brejka. Čak pet brejk lopti je spasao naš teniser u uvodnom gemu, ali onda nije uspeo to da ponovi u petom kada mu je Falja ipak oduzeo servis za 3:2, iskoristivši prvu brejk šansu. Ni u nastavku Janko Tipsarević nije uspeo da dođe do brejk prilika, pritom je spasao još dve u sedmom gemu, ali je na kraju već stečenim brejkom, Kolumbijac slavio sa 6:4.

Janko je pre ovo susreta vodio u pobedama nad Faljom, ali je nakon ovog trijumfa tenisera iz Kolumbije, rezultat u pobedama izjednačen – 3:3.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Haleu, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti